Filtracja mechaniczna ma na celu usunięcie z wody zanieczyszczeń takich jak muł, piasek, blaszki rdzy, włókna itp. Filtry do wody mechaniczne dobiera się w zależności od rodzaju zanieczyszczeń, jakie mają zatrzymywać,  przepływu jaki są w stanie zapewnić, oraz dokładności filtracji.

EKO -Technika S.C. Stanisław Zawadzki i Barbara Zawadzka  Brzezinka 8, Rudawa, Kraków, Małopolska,  POLSKA  2010/jz / Polska Południowa , Śląsk, Podkarpackie, Mazowieckie, Świętokrzyskie/

FILTRY KUBEŁKOWE - NA WKŁADY WYMIENNE TYPU FP

Są to filtry do wody najczęściej spotykane. Mogą mieć różne zastosowania w zależności od użytych wkładów filtracyjnych. Filtr FP montowany jest na rurze doprowadzającej wodę do budynku, mieszkania, lub bezpośrednio przed zabezpieczanym urządzeniem. Filtry posiadają przyłącza ½, ¾ 1, 1¼, wysokość 9¾, 20". Obudowa przeźroczysta, lub nie. Do filtrów stosujemy wkłady:

polipropylenowe (pianka), sznurkowe, harmonijkowe, węglowe, specjalistyczne.

FILTRY MECHANICZNE HONEYWELL FF06- mini, FK 74C, FK 76CS, F 76S

Filtry do wody HONEYWELL  należą do filtrów z tzw. opłukiwaniem siatki filtracyjnej.

Filtry te  zapewniają ciągłe filtrowanie wody zatrzymując na siatce filtracyjnej zanieczyszczenia takie jak: rdza, piasek, strzępy konopii, ubytki rurociągów, itp.

Filtry wyposażone są w siatkę filtracyjną ze stali nierdzewnej o różnej gęstości. Nie wymagają wymiany wkładów filtracyjnych, jedynie ich płukanie. Wypłukiwanie nagromadzonych zanieczyszczeń odbywa się w różny sposób w zależności od modelu filtra. Niektóre modele filtrów            honeywell mogą być uzbrojone w czasowy automat do płukania Z11AS

Wydajność filtrów 1,5 m3/h - 11,5 m3/h

FILTRY MECHANICZNE HONEYWELL F76-S

Filtr kołnierzowy F76S-F z płukaniem wstecznym są przeznaczone dla dużych instalacji. Filtry te posiadają korpus wykonany z brązu. Filtry mają zastosowanie w dużych budynkach mieszkalnych, do centralnego zasilania wody oraz w zastosowaniach przemysłowych. Filtry F76S-F posiadają wysoką efektywność filtracji i mogą być uzbrojone w automat do płukania wstecznego Z11AS, a także w przełącznik ciśnienia różnicowego DDS76, który wywołuje regeneracje automatycznie w przypadku przytkania filtra zanieczyszczeniami dławiącymi przepływ.


FILTR TEN NADAJE SIĘ DO ZABEZPIECZANIA URZĄDZEŃ PRZECIW POŻAROWYCH      KORZYSTAJĄCYCH Z WÓD KOPALNIANYCH.

Istnieje możliwość wykonania do filtra specjalnej siatki filtracyjnej umożliwiającej filtracje wód kopalnianych. Siatka filtracyjna szczelinowa o mniejszej gęstości zabezpiecza urządzenia wykorzystujące wody kopalniane przed większymi i twardymi zanieczyszczeniami, ale nie zatyka się mułem powstałym w kontakcie wody z pyłem węglowym.


Wydajność filtrów 39m3/h - 71 m3/h

Masz problem z JAKOŚCIĄ WODY lub ŚCIEKÓW? . . . Z DOŚWIADCZENIA wiemy, że możemy go rozwiązać!

FILTRY KUBEŁKOWE - NA WKŁADY WYMIENNE TYPU BIG BLUE

Są to filtry do wody o większej wydajności. Mogą mieć różne zastosowania w zależności od użytych wkładów filtracyjnych. Filtr BIG BLUE montowany jest na rurze doprowadzającej wodę do budynku, mieszkania, lub bezpośrednio przed zabezpieczanym urządzeniem, wykorzystywane są również w instalacjach przemysłowych. Filtry posiadają przyłącza 1, 1½, wysokość 10, 20". Obudowa nie przeźroczysta - niebieska. Do filtrów stosujemy wkłady:

polipropylenowe (pianka), sznurkowe, harmonijkowe, węglowe, specjalistyczne.

FILTRY MECHANICZNE


STRONA GŁÓWNAUZDATNIANIE WODYOCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW

PRZEMYSŁOWYCHKONTAKT - ADRESAKTUALNOŚCIMAPA STRONY